Blog

Recenzja: Król Dawid tańczył przed Panem…

Recenzja: Król Dawid tańczył przed Panem…

Zapraszam do zapoznania się z recenzją medytacji tańcem autorstwa Adama Mazurka opublikowanej na łamach gazetki parafialnej Parafii pw. Św. Antoniego Paderewskiego w Przeźmierowie. Tytuł oryginalny: Król Dawid tańczył przed Panem Medytacje w Słowie, tańcu, śpiewie i muzyce w Bazylice Mniejszej o.o. Karmelitów Bosych w Poznaniu 16 Kiedy Arka Pańska przybyła do Miasta Dawidowego, Mikal, córka Saula, wyglądała przez okno i ujrzała króla Dawida, jak podskakiwał i tańczył przed Panem: wtedy wzgardziła nim w sercu. 20 Wrócił Dawid, aby wnieść błogosławieństwo do swego domu. Wyszła ku niemu Mikal, córka Saula, i powiedziała: «O, jak to wsławił się dzisiaj król izraelski, który...

Medytacje Psalmami

Medytacje Psalmami

Można zadawać pytania zarówno samemu sobie, jak i też innym, czym są te duchowe wieczory, które już od paru lat mają miejsce w przepięknej i świętej przestrzeni Bazyliki św. Józefa u Ojców Karmelitów Bosych w Poznaniu?

Karmelitańskie rekolekcje z tańcem

Karmelitańskie rekolekcje z tańcem

Rekolekcje karmelitańskie przebiegają zawsze w określonym czasie i przestrzeni i realizowane są w rozmaitych miejscach w Polsce, między innymi w Czernej u Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, w Gorzędzieju u Ojców Karmelitów Bosych w klasztorze św. Józefa, w Wadowicach oraz w innych miejscach sprzyjających takiemu spotkaniu (np. w Wąchabnie nad samym jeziorem).

Droga przez Skype

Droga przez Skype

Ciekawym jest narzędzie jakim można się posługiwać w pracy zawodowej w rozmaitych jej obszarach, jak i tej związanej z posługą innym ludziom. Myśląc o terapii tańcem jako o drodze ku uzdrowieniu, nasuwa mi się obraz dwojga ludzi, którzy stając naprzeciw siebie w prawdzie i autentyczności, poszukują siebie, aby odkryć sens życia i to co jest w nim piękne i szlachetne. Są to jednak dwie odrębne role – jedna oparta na towarzyszeniu, druga natomiast na poszukiwaniu prawdy w spotkaniu z samym sobą i z drugim człowiekiem.